MONOVNET EMBEREK ÉS TÁRSADALOM

SZOCIÁLIS SZÓRAKOZTATÓ HASZNOS ÉS ÉRDEKES OLDAL



MINDEN AMI EMAIL

 

 

Az e-mail (ejtsd: ímél) az angol electronic mail kifejezésből származik, ami „elektronikus posta"-ként vagy „villanyposta"-ként fordítható le, de használatban van a drótposta és villámposta kifejezés is. Az elnevezés utal az írás és továbbítás módjára, amely teljes egészében elektronikus úton megy végbe. A hagyományos levéltovábbítást úgynevezett csigaposta (angolul: snail mail) néven emlegetik internetes körökben. A mai e-mail-rendszerek szinte kivétel nélkül az internetet használják közvetítőnek, és ezáltal az e-mail az internet használatának egyik legkedveltebb formája lett.

  Elektronikus levél

A magyar nyelvben (és még sok másban) kétféle jelentéssel is bír az e-mail kifejezés:

  • az eredeti jelentése a postához hasonló elektronikus üzenetkézbesítésiszolgáltatás, valamint ezen túl a gyakorlatban
  • az általa (e-mailen mint postán) továbbított (elektronikus) üzenetet, levelet (angolul message) is értjük alatta.

 

E-mail az internet előtt

Az e-mail előbb keletkezett, mint az internet maga. Valójában a már létező e-mail-rendszerek adták az internet megteremtéséhez szükséges eszközöket.

Az e-mail története 1965-ben kezdődött, amikor egy időosztásosnagyszámítógép (mainframe) több felhasználója közötti kommunikációt biztosította. Feltételezhető, hogy az első ilyen rendszerek az SDC, a Q32 és aMIT CTSS-ek voltak.

Az e-mail nagyon hamar hálózati e-maillé fejlődött, lehetővé téve a felhasználóknak, hogy több gépen keresztül küldhessenek üzeneteket. Talán az AUTODIN rendszer volt az első, amely 1966-tól lehetővé tette szöveges üzenetek küldését különböző számítógépek felhasználói között az os évben, de az is lehetséges, hogy a SAGE rendszer is rendelkezett valami hasonlóval korábban.

Az ARPANET számítógépes hálózat jelentősen megnövelte az e-mail népszerűségét. Egy angol nyelvű híradás (Mail history; A levél történelme) ír, a rendszeren belüli e-mail továbbításának első próbálkozásairól, röviddel annak létrejövetele után 1969-ben.

@ jel (kukac) használatát a felhasználó nevének, illetve számítógépeazonosítójának elválasztására, Ray Tomlinson 1972-ben vetette fel. Korai e-mail-programjai, az SNDMSG és a READMAIL, nagyon fontos lépések voltak a mai e-mail forma kialakulásában.

Mivel nem minden számítógép és hálózat volt egymással közvetlen összeköttetésben, az e-mail a számítógépek között egységesített protokoll, például a UUCP segítségével került továbbításra, az e-mailnek tehát tartalmazni kellett az üzenet útját, ami nem más, mint a küldő számítógépe és fogadó számítógépe közötti útleírás. Így az e-mail átküldhető lett többféle hálózaton is, mint például az ARPANET, a BITNET és az NSFNET, valamint nagygépes (mainframe vagy host) hálózatokon, melyek az UUCP segítségével kapcsolódtak.

Az út az úgynevezett „bang path"-címek segítségével volt leírható, melyek megadták az ugrások (angolul: hop) neveit a ! jel (felkiáltójel) segítségével, egymástól elválasztva. Az egyes ugrásokat „bang sign"-nak nevezték. Egy példa a címzésre: ...!bigsite!foovax!barbox!me ez alapján az e-mail útja, abigsite (általában egy nagy és mindenki által elérhető) helyen keresztül afoovax, majd a barbox nevű számítógépen a me felhasználó, mint végcél. 8-10 lépésből álló utak száma nem volt ritka még 1981 körül. A késő éjszakai telefonos UUCP-kapcsolatok miatt nem volt ritka az sem, hogy egy-egy e-mail akár egy héttel később érkezett csak meg, de az is előfordult, hogy az üzenetek elvesztek az ugrások útvesztőjében.

 

 

Modern internetes e-mail

Manapság szinte minden e-mail közvetlenül az internethez kapcsolódó gépekre érkezik, DNSMX record és SMTP segítségével. Nagyon kevés mail-kiszolgáló engedélyezi az útdefiniálást (routing), sem automatikusat, sem pedig kézit, az ezzel való visszaélések miatt. (Lásd: Spam.)

A modern internetes e-mail cím egy karaktersorozat a következő formában:jkovacs@cegneve.hu. Az első rész a személy felhasználóneve, a második annak a számítógépnek a neve, amelyiken az adott személynek e-mail postafiókja van.

Az e-mail üzenetek formátumát az RFC 2822 definiálja.

Az internetes e-mail üzenetek tipikusan két fő részből állnak:

  • Fejléc (header) - az üzenet rövid tartalma, a küldő címe, a fogadó címe, egyéb információk az e-mailről;
  • Törzs (body) - maga az üzenet, általában a végén egy aláírással.

A fejlécek általában tartalmazzák az alábbi négy mezőt:

  1. Feladó (from) - a feladó e-mail címe;
  2. Címzett (to) - a fogadó e-mail címe;
  3. Tárgy (subject) - a levél rövid leírása;
  4. Dátum (date) - a helyi idő és dátum, amikor az üzenetet elküldték.

címzett (to) mező nem feltétlenül tartalmazza a címzett e-mail címét. Az információ, amely a fejlécben megjelenik, érdemben hasonlít a postai levél címzéséhez. Az aktuális információt, hogy kinek volt címezve az e-mail, a postát kezelő számítógép (levélkiszolgáló; mail-server) eltávolítja, miután az e-mailt „behelyezi" a megfelelő postafiókba.

A fejléc ezenkívül az alábbi mezőket tartalmazhatja még:

  1. Másolat (Cc) - angolul carbon copy. A név az írógépek korszakából származik, amikor is indigóval készítették a másolatokat;
  2. Rejtett másolat (Bcc) - angolul blind carbon copy - a Bcc-ben szereplő címzettek nem látszanak, tehát ha a rejtett másolatot küldünk A-nak és B-nek, akkor A nem fogja tudni, hogy B is megkapta ugyanazt a levelet;
  3. Válaszcím (Reply-To) - általában a feladó e-mail címe található meg itt, de egyes levelezőprogramok megengedik eltérő e-mail cím megadását is;
  4. Megérkezés (Received) - a postát kezelő számítógépek (levélkiszolgálók) jegyzik be magukat ebbe a listába, ez alapján tehát visszakövethető, milyen úton jutott el az e-mail a feladótól a címzettig;
  5. Content-Type - az üzenet típusát tartalmazza, az úgynevezett MIMEdefiníció alapján.

 

Üzenetek és postafiókok

Az üzenetek, számítógépek között, az SMTP (angolul: Simple Mail Transfer Protocol) típusú kapcsolat és a Sendmailhez hasonló programok segítségével kerülnek továbbításra. A felhasználók üzeneteiket POP, illetve IMAP típusú kapcsolatok segítségével töltik le a kiszolgálókról. Nagyobb vállalati rendszereknél előfordulnak ettől eltérő típusú megoldások is, mint például aLotus Notes vagy a Microsoft Exchange.

Az üzenetek vagy a kiszolgálón, vagy az ügyfélen (általában a felhasználói oldalt értjük ez alatt) tárolódnak. A szabványos postafiók-formátumok aMaildir és az mbox. Természetesen vannak ettől eltérő postafiók formátumok, melyek közötti üzenetátvitel csak „átalakító" programok segítségével oldható meg. (Példa: A rendszer postafiókrendszere PA, míg B rendszer postafiókrendszere „PB"; ahhoz, hogy PA és PB között közvetlenülkicserélhető lehessen a postafiókok tartalma, ezeket olyan formátumúvá kell konvertálni egy harmadik programmal, melyet mindkettő megért.)

 

Csatolmányok

Az e-mailhez különböző mellékletek csatolhatók, így könnyen küldhető szövegfájl, kép vagy videó is.

Videó e-mail nagyon hasonlít a szöveges üzenetküldéshez, kivéve, hogy az videót (is) tartalmaz. A videoüzenet-küldő rendszer bizonyos ideig vagy bizonyos számú letöltésig hozzáférést biztosít a rögzített üzenetekhez a kijelölt szolgáltatónál. A felhasználó (címzett), ugyanazon a szolgáltatón keresztül elérheti az üzenetet, az e-mailben kapott link segítségével, a világ bármely pontjáról. A feladó rögzíti az üzenetet webkamera felhasználásával, vagy más eszközzel, és feltölti a videoközvetítő rendszerbe. A címzettnél ezután eredményesebben elérheti, hogy válaszoljon az üzenetre. Az üzenet lehet személyes vagy üzleti, elküldheti egy, vagy több személynek. Attól függően, hogy videóüzenet szolgáltatói csomag hány üzenetek küldésére ad lehetőséget. Videó e-mail küldése két alapvető lépésből áll: készíteni kell egy videót,a rendszeren belül, vagy feltölthetünk már előre elkészített videó(ka)t is, majd egy előre elkészített háttér kiválasztása után elküldjük. Annak érdekében, hogy a rendszeren belül videóüzenetet tudjon létrehozni, rendelkeznie kell kamerával és mikrofonnal.

Levélszemét

Az e-mail használhatóságát jelentősen csökkentik a nagy számban érkező kéretlen, rosszindulatú, ill. téves levelek. A több száz aktív „szemetelő" miatt az átlagfelhasználó napi tíz, vagy akár száz ilyen levelet is kaphat az elektronikus postaládájába. Mivel az e-mail-küldés költségei igen alacsonyak, a „szemetelők" napi több százmillió e-mailt küldenek szét, amely jelentősen csökkenti e kommunikációs forma hatékonyságát. Kapcsolódó fogalom a lényegtelen, sokszor örökre olvasatlan levelekre a bacn.

A levélszemét tipikus tartalmakkal rendelkezik, amelyek gyakran keveredve jelennek meg:

  • Legnagyobb számú a kéretlen kereskedelmi hirdetés, a szoros értelemben vett spam
  • Az e-mail férgek (worm) e-maileket használnak saját maguk sokszorosítására és bejuttatására sérülékeny rendszerekbe. Bár a legelső e-mail-féreg, a Morris-féreg UNIX-rendszereket támadott meg, ez a probléma mára szinte kizárólag a Microsoft Windows rendszerek velejárója.
  • Levélszemétnek minősülnek azok a - kéretlen - levelek, amelyeklevelező listáról származnak, és tartalmukra nem számít a feliratkozott felhasználó.
  • Előfordul, hogy valakinek a címe hasonlít egy népszerű címre, vagy csak nagyon egyszerű, így tévedésből neki küldenek leveleket.
  • A kifejezetten banki, pénzügyi vagy egyéb visszaélésre ún.adathalászatra küldött e-mailek feladói - megtévesztésül - valós, megbízható címekhez hasonló címről küldik kártékony leveleiket. Csalók, sokszor a gyanútlan fehéremberek jóindulatát vagy nyereségvágyát kihasználva, küldözgetnek e-maileket, főként a harmadik világból, megható vagy nagy örökséggel kecsegtető, előzetesen pénzt igénylő történetek előadásával.

Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió egyaránt megpróbálnak e problémák ellen törvényekkel védekezni.

Szolgáltatók

E-mail szolgáltatásokat nyújthat bármely webszerver; nyilvános, országos- vagy világhálózat, pl. Yahoo!GmailFreemailHotmail stb.

Lásd még

Ajánlott irodalom

  • Katie Hafner – Matthew Lyon: Where Wizards Stay Up Late: The Origins of the Internet (Ahol a varázslók sokáig ébren vannak: az internet kezdetei; Simon and Schuster, 1996) – Az internet és az e-mail története (angolul)

Külső hivatkozások

 

Hírek:

 

POP3/SMTP beállítás különbőző szolgáltatóknál

 

Egyre gyakrabban hívnak fel ügyfelek / ismerősök, hogy nem tudják beállítani a levelező kliensüket, se fogadni, se küldeni nem tudnak...

Mielőtt leírnám (megpróbálom a legtöbb szolgáltatót..) a jellegzetes POP3/SMTP beállításokat, tisztázzunk néhány apróságot.

Az áttekinthetőség végett inkább egy külön katalógust aktunk fel, amit folyamatosan bővítünk. (Internetszolgáltatók listája pontként)

 

Bejövő levelek (POP3):

A bejövő levelek kiszolgálója mindig attól függ, melyik e-mail címről szeretnénk fogadni a leveket. Nagyjából igaz, hogy ahány levélszolgáltató annyi POP3 beállítás. Lássuk csak, ha van egy gipsz.jaka@freemail.hu-scímünk, akkor a szolgáltató (levél fogadásról van szó) szervere a freemail.hu, az azonosítónk pedig a "gipsz.jakab". Ahhoz, hogy kiderítsük mi a POP3 szerver (kiszolgáló) címe, jó eséllyel a freemail.hu oldalon tájékozódhatunk valahol egy súgó, vagy GYIK (FAQ) környékén. Sajnos nem minden szolgáltató közli jól látható helyen ezeket az információkat, ezért is fogom lentebb felsorolni a magyarországi szolgáltatóknál jelenleg érvényes beállításokat.

Amint meg van a POP3 kiszolgáló címe, már csak egy dolgot kell megtudnunk, még pedig azt, hogy az adott kiszolgáló, hogyan kéri a felhasználó nevünket. A felhasználó nevet két (vagy több) -féleképpen alkalmazhatják a szolgáltatók.

  1. a felhasználó név az e-mail cím @ előtti része, esetünkben a gipsz.jakab
  2. a felhasználó név az egész e-mail cím, most agipsz.jakab@freemail.hu

Már csak a jelszó kell és nagyjából (eldönthetjük még, hogy titkosítatlan, vagy titkosított csatlakozást szeretnénk) meg is vagyunk a POP3 beállításokkal.

Kimenő levelek (SMTP):

A kimenő levelek kiszolgálója viszont (tekintettel a nagy SPAM áradatra) már attól függ kiszolgáltatja az internetet. Ez alatt azt értem, hogy bár van olyan ingyenes e-mail szolgáltató aki biztosít SMTP szervert (gmail), az internet szolgáltató viszont lekorlátozza a kimenő levélforgalmat úgy, hogy csak az Ő általa biztosított SMTP szerveren keresztül lehet a levelet elküldeni. Ezt azért vezették be, mert így (bizonyos szűrésekkel) csökkenteni tudják a kéretlen leveleket, amelyeket tudtunk nélkül küldhet a gépünk ha vírusos... Természetesen a legtöbb szolgáltatónál az (online-) ügyfélszolgálaton lehet kérni, hogy bizonyos (adott esetben saját) SMTP szervert engedélyezzenek számunkra.

A legnagyobb probléma az, hogy ha az embernek laptopja van és nem mindig egy adott szolgáltatótól kapja az internetet, akkor ahány szolgáltató annyi SMTP beállítás, ezt pedig nem minden levelező program preferálja, illetve csak körülményesen (megjegyezném, kevésbé jártas felhasználók esetében sokszor érthetetlen a helyzet).

Itt említeném meg, hogy akiknek céges levelezése van, és otthonról (vagy akár a cégtől) csak az internet szolgáltató szerverén keresztül tud levelet küldeni, semmi változást nem fog a címzett látni, ugyanúgy azt fgja látni feladónak, mintha a postafiók szolgáltatótól küldte volna a levelet. Megjegyezném, a levelező kliensekben mindig beállítható, hogy a címzett milyen feladót és válasz címet lásson, érdemes is ezt a funkciót kihasználni.

Kiegészítés

Megajoe hívta fel a figyelmünket a Fibernet új "szolgáltatására", miszerint nagyjából 2 hete a Fibernet bevezette az SMTP figyelő rendszert, mely sok bosszúságot, fejtörést okozhat. 

Levél:

"Azoknak szeretnék segíteni, akik FiberNet előfizetéssel rendelkeznek, hogy ne járjanak úgy mint én (gép újratelepítése, idegeskedés, stb).

Tehát a FiberNet-nél kb 2 hete bevezettek egy smtp figyelő rendszert, és ha valakinél felhasználó által ellenőrizetlen levélforgalmat gyanítanak (vírus), vagy a megengedettnél nagyobb fájlmellékletet akar elküldeni(max 2Mb), akkor tiltólistára kerül. 

Ha fel akarja magát oldani az illető, akkor a stop.fibermail.huoldalon kell ellenőriznie, hogy le van-e tiltva, és ha igen, akkor be kell írnia, hogy milyen ellenintézkedést tett ennek elkerülésére, és egy gombnyomással le tudja magát venni a tiltólistáról. 

Ezt csak azért írom, mert ha valaki tökéletesen beállítja a levelezését, és elvben működnie kellene az smtp-s levelezésének, mégsem működik, akkor minden bosszúság előtt itt nézze meg, nincs-e a fentiek miatt tiltólistán."

Szolgáltatók szerinti POP3/SMTP beállítások: (További szolgáltatók itt.)

Fibernet Kommunikációs Zrt.

  • honlap: www.fibernet.hu
  • pop3: mail.fibermail.hu
  • smtp: smtp.fibermail.hu
  • felhasználónév: az e-mail @ előtti része    

T-Online, T-Home

  • honlap: www.t-home.hu
  • pop3: mail.t-online.hu
  • smtp: mail.t-online.hu
  • felhasználónév: @t-online.hu végződésű e-mail esetén a fióknév a szerződésen az e-mail címnél feltüntetett bejelentkezési azonosító. A @netquick.hu, @aldomain.t-online.hu és @domain.hu esetén a fióknév a teljes e-mail cím!

Opticon Kft.

  • honlap: www.opticon.hu
  • pop3: mail.opticon.hu
  • smtp: smtp.opticon.hu
  • felhasználónév: a teljes e-mail cím.

GTS-Datanet Távközlési Kft.

  • honlap: home.datanet.hu/
  • pop3: mail.datanet.hu                     
  • smtp: smtp.datanet.hu
  • felhasználónév: az e-mail @ előtti része

 

 

 

Business Telecom

 

DIGI

 

Drávanet

 

Drávanet (Fraktál ADSL)

Drávanet (Ice Dsl)

 

Enternet

 

EQNet Infokommunikációs Zrt.

 

Externet

Externet (VIVAnet)

 

GTS-Datanet Távközlési Kft.

GTS-Datanet Távközlési Kft. (Interware)

 

Invitel

Invitel (EHC)

Invitel (Euroweb/EOL)

 

Invitel (FiberNet)

 

Invitel (GloboNet)

 

Invitel (PanTel)

Magyar Telekom Nyrt. (T-Online)

Net-Portal

 

NordTelekom

 

Opticon

 

PR Telecom

TvNetWork

 

VidaNet

Weblan Magyarország Kft.

Freemail

Freemail

A Freemail az egyik legrégebbi hazai ingyenes E-mail szolgáltatás. A rendelkezésre álló tárhely mérete 10 Gb, továbbá akár 1 Gb-os csatolmány is küldhető. A szolgáltatás mobilos felülettel is rendelkezik.

http://freemail.hu/

CitroMail

CitroMail

2GB tárhely minden új felhasználónak! A Citromail segítségével hatékonyan védekezhetsz a kéretlen levelek (spam) ellen! Automatikus aláírás beállításával időt takaríthatsz meg! Hozz létre saját mappákat, rendszerezd leveleid a jobb átláthatóságért!

http://www.citromail.hu/

c2mail

c2mail

Ingyenes levelezőrendszer 100 Mbyte-os tárterülettel, tanítható Spam szűrővel ás vírusmentesítéssel. Mielőtt feltennéd kérdésedet, megosztanád velünk a problémádat, alaposan nézz körül a Gyakran Ismételt Kérdések között, ahol jó eséllyel választ kaphatsz a felmerülő problémára.

http://www.c2.hu/

 

 

Gmail

Gmail

A Gmail arra az ötletre épül, hogy az e-mail lehet intuitív, hatékony és hasznos - sőt mi több, szórakoztató is. A Gmail a következőket kínálja: - óriási a tárterület, ami folyamatosan növekszik, - kevesebb spam, a nemkívánatos üzeneteket a Beérkező üzenetek mappán kívül tarthatja, - mobil hozzáférés, a Gmail szolgáltatásairól már mobiltelefonján is olvashat, ha a telefon webböngészőjével.

G-Mail (G-portál)

G-Mail (G-portál)

Mi az G-Mail, és miért ajánljuk? A G-Mailen gyorsan és könnyedén létrehozhatja saját postafiókját. A G-Mail ingyenes levelezőrendszer, semmit sem kell fizetni érte. A G-Mail szolgáltatója magyar cég, így bármikor megtalálhat minket. A G-Mail ügyfélszolgálata minden hétköznap a rendelkezésére áll. A G-Mail hatékony védelmet biztosít a kéretlen levelek (Spam) ellen. A G-Mail szolgáltatás vírusszűrést biztosít, így nálunk biztonságban van. A G-Mail postafiók alaptárhelye 100 MB, ezt ingyenesen használhatja. A G-Mail fiókhoz a világ bármely pontjáról gyorsan hozzáférhet. A G-Mail fiókot webes felületen és POP3 eléréssel is használhatja.

http://www.gmail.hu/

 

InMail

InMail

E-mail cím és fényképalbum ingyen. A szolgáltatás szlovákiai, de kezelőfelülete részben Magyar nyelvű. Az ingyenes szolgáltatás az alábbiakat tartalmazza: - Saját postaláda 100 MB tárhellyel. - Több melléklet küldésének lehetősége az e-mailben. - Web, POP3 és IMAP4 hozzáférés. - Posta elérhetősége a világ bármely pontjáról. - Antivírus védelem Zoner Antivirus rendszerrel. - Beálitható anti-spam védelem. - Üzenetek szűrése egyenesen a szerveren. - Dossziék létrehozása e-mail archiválás céljából. - Stabilitás, biztonság, hozzáférés és gyorsaság.

Indamail

Indamail

Ez az Indamail! - 2 GB tárhellyel, hogy bőven elférj - 1 gigás óriáscsatolmánnyal, hogy bármit elküldhess - Átlátható mapparendszerrel, hogy mindent megtalálj - Testre szabható megjelenéssel, hogy egyedi lehess és az Inda összes szolgáltatásával, amiket Indamailes címeddel rögtön használhatsz!

http://www.indamail.hu/

Hotmail

Hotmail

Ütemezd be postafiókod takarítását! Állítsd be, hogy a Hotmail automatikusan törölje a régi üzeneteket - így csak a fontos dolgokra összpontosíthatsz! Egyetlen Windows Live ID azonosítóval bejelentkezhetsz a Hotmailbe,a Messengerbe vagy az Xbox LIVE-ba és a Microsoft egyéb szolgáltatásaiba.

https://login.live.com/

Kukac Online

Kukac Online

A kukac E-mail ingyenesen nyújt 3 Mb webtárhelyet, naptárt, határidőnaplót, mobiltelefonos kezelőfelületet, csatolt fájl küldési lehetőséget, automata válaszküldési lehetőséget, többféle betűtípust és színt.

http://kukac.bizland.com

Lájt

Lájt

A legnagyobb Magyar ingyenes e-mail postafiók. Többé nem kell törődnöd a régi levelekkel. A hatalmas tárhelynek köszönhetően már egyet sem kell kitörölnöd. 10 gigabájt ingyen tárhely, 100 MB melléklet, beépített e-mail kereső, csevegő. Regisztrálj nálunk most!

http://mail.lajt.hu/ MailBox

MailBox

A Mailbox a GMail háttérrel jelenleg már 10 GByte (és egyre több) tárhelyet ad a levelek részére. Ez nagyon aktív email felhasználás mellett is biztosítja, hogy ne kelljen leveleket törölni, és mindig legyen hely az érkező üzenetek számára.

http://mailbox.hu/ NetCity

NetCity

A Netcity levelező rendszere csak és kizárólag webfelületen keresztül érhető el, nincs sem POP3, sem IMAP csatlakozásra lehetőség. Ezen negatívumokért cserébe viszont a világ bármely pontjáról elérhető minden szabványos böngészőprogram futtatására alkalmas eszközzel. A Netcity levelezőrendszeren 'szerver szintű' vírus és spam szűrés történik, de ezt tovább finomíthatja egyéni preferenciáinak figyelembe vételével. A rendszert a webes megjelenés korlátait figyelembe véve, minden az átlagos levelezőprogramoktól elvárható tudásával felvérteztük, illetve jó néhány egyedi speciális funkcióval rendelkezik. A teljesség igénye nélkül néhány ezek közül a nem szokványos funkciók közül: - korlátlan számú másodcím (alias) létrehozásának és kezelésének lehetősége - egy adott levél több folderben való megjelenítésének lehetősége - leveleinek áthelyezése nélkül rendezheti különböző szempontok szerint azokat paraméterezhető szűrők segítségével - kiemelkedően testre szabható levélkezelői struktúra - levélláncok kezelése és megjelenítése - válasz- és továbbküldött levelek egyszerű követhetősége - teljes mértékű vírusimmunitás...

http://www.netcity.hu/ Nexus

Nexus

A Nexus egy web alapú, virtuális filofax. Segítségével világ minden pontjáról, bármely Internet kapcsolattal rendelkező számítógépről intézheted levelezésed valamint elérheted személyes információidat. Sőt, mobiltelefonról is hozzáférhetsz leveleidhez, címjegyzékedhez, feladataidhoz és jegyzeteidhez!

http://www.nexus.hu/ Postafiok

Postafiok

A Postafiok majdnem 7 GB tárhelyet, továbbá stabil és gyors szolgáltatást biztosít felhasználói számára. Az e-mailek törlése feleslegessé válik a nagy tárhelynek köszönhetően, a rengeteg levél között könnyedén lehet tájékozódni a fejlett keresőnek köszönhetően, a modern spamszűrés pedig nyugodt e-mailezést biztosít. A levelezés technikai hátterét a Google Gmail rendszere biztosítja. Gyere, és készíts te is postafiókot magadnak nálunk!

http://postafiok.hu/ Postino

Postino

A Postino a GMail háttérrel jelenleg közel 7 GByte (és egyre több) tárhelyet ad a levelek részére. Ez nagyon aktív email felhasználás mellett is bizt

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 16
Tegnapi: 25
Heti: 70
Havi: 54
Össz.: 48 355

Látogatottság növelés
Oldal: EMAIL,CHAT
MONOVNET EMBEREK ÉS TÁRSADALOM - © 2008 - 2024 - szoctudakozo.hupont.hu

A HuPont.hu weblap készítés gyerekjáték! Itt weblapok előképzettség nélkül is készíthetőek: Weblap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »